  • 06035A101KBT1A
06035A101KBT1A
advertisement
Manufacturer No:
06035A101KBT1A
HK JDW NO:
66-06035A101KBT1A
Description:
100pF Ceramic Capacitor 10%
Step5Bar-code shipping tag
06035A101KBT1A
    Surface Mount
  • Weight
    2.012816mg
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    810μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    1.6mm