  • 06035A1R2CAT2A\4K
06035A1R2CAT2A\4K
advertisement
Manufacturer No:
06035A1R2CAT2A\4K
HK JDW NO:
66-06035A1R2CAT2A\4K
Package:
0603
Datasheet:
Description:
1.2pF Ceramic Capacitor 0 ppm/°C 0603
Step5Bar-code shipping tag
06035A1R2CAT2A\4K
  • Package / Case
    0603
  • Number of Pins
    2
  • Temperature Coefficient
    0 ppm/°C
  • Capacitance
    1.2pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Dielectric
    NP0
  • Height
    860μm
  • Length
    1.6mm