  • 06035A200F4T2A
06035A200F4T2A
advertisement
Manufacturer No:
06035A200F4T2A
HK JDW NO:
66-06035A200F4T2A
Datasheet:
06035A200F4T2A
Description:
20pF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
06035A200F4T2A
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    20pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm