  • 06035A2R9CAT2A
06035A2R9CAT2A
advertisement
Manufacturer No:
06035A2R9CAT2A
HK JDW NO:
66-06035A2R9CAT2A
Datasheet:
06035A2R9CAT2A
Description:
2.9pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
06035A2R9CAT2A
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    2.9pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Length
    1.6002mm
  • Width
    812.8μm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm