  • 06035C102MA72A
06035C102MA72A
advertisement
Manufacturer No:
06035C102MA72A
HK JDW NO:
66-06035C102MA72A
Package:
0603
Datasheet:
Description:
1nF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations 0603
Step5Bar-code shipping tag
06035C102MA72A
  • Package / Case
    0603
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • Height
    0.9mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.81mm