  • 06035C103JAT2A\4K
06035C103JAT2A\4K
advertisement
Manufacturer No:
06035C103JAT2A\4K
HK JDW NO:
66-06035C103JAT2A\4K
Package:
0603
Datasheet:
Description:
10nF Ceramic Capacitor 5% 0603
Step5Bar-code shipping tag
06035C103JAT2A\4K
  • Package / Case
    0603
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    5%
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Dielectric
    X7R
  • Insulation Resistance
    100GOhm
  • Length
    1.6mm