  • 06035C104J4T4A
06035C104J4T4A
advertisement
Manufacturer No:
06035C104J4T4A
HK JDW NO:
66-06035C104J4T4A
Description:
0.1μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
06035C104J4T4A
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.1μF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    0603
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • Height
    0.9mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.81mm