  • 06035C104M4Z2A
06035C104M4Z2A
advertisement
Manufacturer No:
06035C104M4Z2A
HK JDW NO:
66-06035C104M4Z2A
Description:
100nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
06035C104M4Z2A
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    2.012816mg
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    810μm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.81mm