  • 06035C153K4Z2A
06035C153K4Z2A
advertisement
Manufacturer No:
06035C153K4Z2A
HK JDW NO:
66-06035C153K4Z2A
Description:
15nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 5725
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
06035C153K4Z2A
    12 Weeks
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Published
    2012
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    15nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    810μm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Yes
  • Height
    35μm
  • Length
    1.6mm