  • 06035C223J4T4A
06035C223J4T4A
advertisement
Manufacturer No:
06035C223J4T4A
HK JDW NO:
66-06035C223J4T4A
Package:
Datasheet:
06035C223J4T4A
Description:
22nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 4166
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
06035C223J4T4A
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Depth
    810μm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Yes
  • Height
    900μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    810μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Tolerance
    5%