  • 06035C223KA12A
06035C223KA12A
advertisement
Manufacturer No:
06035C223KA12A
HK JDW NO:
66-06035C223KA12A
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
06035C223KA12A
Description:
0.022μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
06035C223KA12A
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    810μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    1.6002mm
  • Width
    812.8μm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm