  • 06035E223ZAT2A
06035E223ZAT2A
advertisement
Manufacturer No:
06035E223ZAT2A
HK JDW NO:
66-06035E223ZAT2A
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
06035E223ZAT2A
Description:
0.022μF Ceramic Capacitor -20% +80% Z5U 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm 10°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
06035E223ZAT2A
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    10°C~85°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    Z5U
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    810μm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Multilayer
    Yes
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm