  • 06035J3R3ABTTR
06035J3R3ABTTR
advertisement
Manufacturer No:
06035J3R3ABTTR
HK JDW NO:
66-06035J3R3ABTTR
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
CAP THIN FILM 3.3PF 50V 0603
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
06035J3R3ABTTR
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    Accu-P®
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    RF, High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    810μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    630μm
  • Height Seated (Max)
    0.029 0.73mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.81mm