  • 0603B154K250CT
0603B154K250CT
advertisement
Manufacturer No:
0603B154K250CT
Manufacturer:
Walsin Technology
HK JDW NO:
883-0603B154K250CT
Package:
Datasheet:
Description:
150nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 19480
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
0603B154K250CT
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Height
    0.8mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm