  • 0603CS-5N1XGLU
0603CS-5N1XGLU
advertisement
Manufacturer No:
0603CS-5N1XGLU
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-0603CS-5N1XGLU
Step5Bar-code shipping tag
0603CS-5N1XGLU
    Select All
  • Packing Method
    TR
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    700mA
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Inductance
    5.1 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    700mA
  • Frequency - Self Resonant
    5.7GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    56
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    140mOhm
  • Inductance Tolerance
    2%
  • Inductance-Nom (L)
    0.0051 µH
  • Height
    1.02mm
  • Length
    1.8mm
  • Width
    1.12mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 17 hours ago)
  • Mount
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    2%
  • Number of Terminations
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C