  • 0603CS-R18XJLU
0603CS-R18XJLU
advertisement
Manufacturer No:
0603CS-R18XJLU
HK JDW NO:
3194-0603CS-R18XJLU
Datasheet:
0603CS-R18XJLU
Step5Bar-code shipping tag
0603CS-R18XJLU
  • Length
    1.8mm
  • Width
    1.12mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 hours ago)
  • Mount
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    Rectangular
  • Current Rating
    240mA
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    180 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    240mA
  • Frequency - Self Resonant
    990MHz
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    25
  • Q Factor
    22
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.25Ohm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.18 µH
  • Height
    1.02mm