  • 0603CS-R21XJLU
0603CS-R21XJLU
advertisement
Manufacturer No:
0603CS-R21XJLU
HK JDW NO:
3194-0603CS-R21XJLU
Package:
0603
Datasheet:
0603CS-R21XJLU
Step5Bar-code shipping tag
0603CS-R21XJLU
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    Rectangular
  • Current Rating
    200mA
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    210 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    200mA
  • Frequency - Self Resonant
    895MHz
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    27
  • Q Factor
    27
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    2.06Ohm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.21 µH
  • Height
    1.02mm
  • Length
    1.8mm
  • Width
    1.12mm