  • 0603CS-R25XJLU
0603CS-R25XJLU
advertisement
Manufacturer No:
0603CS-R25XJLU
HK JDW NO:
3194-0603CS-R25XJLU
Package:
Datasheet:
0603CS-R25XJLU
Step5Bar-code shipping tag
0603CS-R25XJLU
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 15 hours ago)
  • Mount
    Cut Tape
  • Published
    2008
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating
    120mA
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    250 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    120mA
  • Frequency - Self Resonant
    822MHz
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    25
  • Q Factor
    25
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    3.55Ohm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.25 µH
  • Height
    1.02mm
  • Length
    1.8mm
  • Width
    1.12mm