  • 0603HP-39NXJLU
0603HP-39NXJLU
advertisement
Manufacturer No:
0603HP-39NXJLU
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-0603HP-39NXJLU
Step5Bar-code shipping tag
0603HP-39NXJLU
    Select All
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    680mA
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Inductance
    39 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    680mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.45GHz
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    74
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    190mOhm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.039 µH
  • Height
    940μm
  • Length
    1.75mm
  • Width
    1.09mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 10 hours ago)
  • Mount
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C