  • 0603HP-43NXGLU
0603HP-43NXGLU
advertisement
Manufacturer No:
0603HP-43NXGLU
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-0603HP-43NXGLU
Package:
Datasheet:
0603HP-43NXGLU
Description:
Quantity:
In Stock : 15
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
0603HP-43NXGLU
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 17 hours ago)
  • Mount
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2012
  • Tolerance
    2%
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    810mA
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    43 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    810mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.45GHz
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    76
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    170mOhm
  • Inductance Tolerance
    2%
  • Inductance-Nom (L)
    0.043 µH
  • Height
    940μm
  • Length
    1.75mm
  • Width
    1.09mm