  • 0603J0505P60CQT
0603J0505P60CQT
advertisement
Manufacturer No:
0603J0505P60CQT
HK JDW NO:
419-0603J0505P60CQT
Datasheet:
0603J0505P60CQT
Description:
5.6pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603J0505P60CQT
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    5.6pF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm