  • 0603J0630272MXR
0603J0630272MXR
advertisement
Manufacturer No:
0603J0630272MXR
HK JDW NO:
419-0603J0630272MXR
Datasheet:
0603J0630272MXR
Description:
2700pF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603J0630272MXR
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    2700pF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm