  • 0603J0635P60CFT
0603J0635P60CFT
advertisement
Manufacturer No:
0603J0635P60CFT
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-0603J0635P60CFT
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
0603J0635P60CFT
Description:
5.6pF 63V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603J0635P60CFT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Feature
    High Temperature
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    5.6pF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm