  • 0603J1000470FAR
0603J1000470FAR
advertisement
Manufacturer No:
0603J1000470FAR
HK JDW NO:
419-0603J1000470FAR
Datasheet:
0603J1000470FAR
Description:
47pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603J1000470FAR
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    47pF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm