  • 0603J1009P10CQT
0603J1009P10CQT
advertisement
Manufacturer No:
0603J1009P10CQT
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-0603J1009P10CQT
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
0603J1009P10CQT
Description:
9.1pF 100V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603J1009P10CQT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    9.1pF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.25pF