  • 0603J100P500DQT
0603J100P500DQT
advertisement
Manufacturer No:
0603J100P500DQT
HK JDW NO:
419-0603J100P500DQT
Datasheet:
0603J100P500DQT
Description:
0.5pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603J100P500DQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.5pF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm