  • 0603J1502P40HQT
0603J1502P40HQT
advertisement
Manufacturer No:
0603J1502P40HQT
HK JDW NO:
419-0603J1502P40HQT
Datasheet:
0603J1502P40HQT
Description:
2.4pF 150V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603J1502P40HQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    150V
  • Capacitance
    2.4pF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm