  • 0603J2000130KUT
0603J2000130KUT
advertisement
Manufacturer No:
0603J2000130KUT
HK JDW NO:
419-0603J2000130KUT
Datasheet:
0603J2000130KUT
Description:
13pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603J2000130KUT
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    13pF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%