  • 0603J2001P00CUT
0603J2001P00CUT
advertisement
Manufacturer No:
0603J2001P00CUT
HK JDW NO:
419-0603J2001P00CUT
Datasheet:
0603J2001P00CUT
Description:
1pF 200V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603J2001P00CUT
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Feature
    High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    1pF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm