  • 0603J2504P70BFT
0603J2504P70BFT
advertisement
Manufacturer No:
0603J2504P70BFT
HK JDW NO:
419-0603J2504P70BFT
Datasheet:
0603J2504P70BFT
Description:
4.7pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603J2504P70BFT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Feature
    High Temperature
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    4.7pF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm