  • 0603LS-222XGLB
0603LS-222XGLB
advertisement
Manufacturer No:
0603LS-222XGLB
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-0603LS-222XGLB
Package:
0603
Datasheet:
0603LS-222XGLB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0603LS-222XGLB
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 hours ago)
  • Package / Case
    0603
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    2.012816mg
  • Material - Core
    Ceramic, Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    2%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    320mA
  • Inductance
    2.2 μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • Max DC Current
    320mA
  • Frequency - Self Resonant
    68MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    15
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    15
  • Case/Size Code
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.2Ohm
  • Inductance Tolerance
    2%
  • Inductance-Nom (L)
    2.2 µH
  • Height
    1.12mm
  • Length
    1.8mm
  • Width
    1.169mm