  • 0603N3R9C500CT
0603N3R9C500CT
advertisement
Manufacturer No:
0603N3R9C500CT
HK JDW NO:
883-0603N3R9C500CT
Datasheet:
0603N3R9C500CT
Description:
3.9pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 32000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
0603N3R9C500CT
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.9pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    6.41%
  • Negative Tolerance
    6.41%
  • Height
    0.8mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm