  • 0603SFF300F/32-2
0603SFF300F/32-2
advertisement
Manufacturer No:
0603SFF300F/32-2
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-0603SFF300F/32-2
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
0603SFF300F/32-2
Description:
FUSE BOARD MOUNT 3A 32VDC 0603
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0603SFF300F/32-2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Series
    SFF
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W x 0.031 H 1.60mmx0.80mmx0.80mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    32V
  • Current Rating (Amps)
    3A
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Reference Standard
    UL
  • Approval Agency
    UL
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Board Mount (Cartridge Style Excluded)
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    35A
  • Rated Current
    3A
  • Melting I2t
    0.19
  • DC Cold Resistance
    0.027Ohm