  • 0603Y0258P20DCR
0603Y0258P20DCR
advertisement
Manufacturer No:
0603Y0258P20DCR
HK JDW NO:
419-0603Y0258P20DCR
Datasheet:
0603Y0258P20DCR
Description:
FlexiCap™ 8.2pF 25V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603Y0258P20DCR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    8.2pF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm