  • 0603Y0630122FCT
0603Y0630122FCT
advertisement
Manufacturer No:
0603Y0630122FCT
HK JDW NO:
419-0603Y0630122FCT
Datasheet:
0603Y0630122FCT
Description:
FlexiCap™ 1200pF 63V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603Y0630122FCT
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Soft Termination, High Temperature
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    High Reliability, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    1200pF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm