  • 0603Y063P680CCT
0603Y063P680CCT
advertisement
Manufacturer No:
0603Y063P680CCT
HK JDW NO:
419-0603Y063P680CCT
Datasheet:
0603Y063P680CCT
Description:
FlexiCap™ 0.68pF 63V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603Y063P680CCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    0.68pF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm