  • 0603Y1500510KQT
0603Y1500510KQT
advertisement
Manufacturer No:
0603Y1500510KQT
HK JDW NO:
419-0603Y1500510KQT
Datasheet:
0603Y1500510KQT
Description:
FlexiCap™ 51pF 150V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603Y1500510KQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    150V
  • Capacitance
    51pF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm