  • 0603Y2000271MET
0603Y2000271MET
advertisement
Manufacturer No:
0603Y2000271MET
HK JDW NO:
419-0603Y2000271MET
Datasheet:
0603Y2000271MET
Description:
FlexiCap™ 270pF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603Y2000271MET
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    270pF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm