  • 0603Y2500222JDR
0603Y2500222JDR
advertisement
Manufacturer No:
0603Y2500222JDR
HK JDW NO:
419-0603Y2500222JDR
Datasheet:
0603Y2500222JDR
Description:
FlexiCap™ 2200pF 250V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603Y2500222JDR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    2200pF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm