  • 0603YC104KB71A
0603YC104KB71A
advertisement
Manufacturer No:
0603YC104KB71A
HK JDW NO:
66-0603YC104KB71A
Package:
0603
Datasheet:
Description:
100nF Ceramic Capacitor 10% 0603
Step5Bar-code shipping tag
0603YC104KB71A
  • Package / Case
    0603
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    810μm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    1.6mm