  • 0603YC123JAZ2A
0603YC123JAZ2A
advertisement
Manufacturer No:
0603YC123JAZ2A
HK JDW NO:
66-0603YC123JAZ2A
Package:
Datasheet:
0603YC123JAZ2A
Description:
12nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
0603YC123JAZ2A
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Surface Mount
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    2.012816mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    12nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Height
    940μm
  • Length
    1.6mm