  • 0603YG683ZAT2A
0603YG683ZAT2A
advertisement
Manufacturer No:
0603YG683ZAT2A
HK JDW NO:
66-0603YG683ZAT2A
Package:
0603
Datasheet:
Description:
68nF Ceramic Capacitor 80% -82/+22% ppm/°C 2 Terminations 0603
Step5Bar-code shipping tag
0603YG683ZAT2A
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Tolerance
    80%
  • Temperature Coefficient
    -82/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    68nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    810μm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    Yes
  • Custom Capabilities
    Contact Factory For Exact Quantity
  • Height
    0.86mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.81mm