  • 0603ZC224KAT4A
0603ZC224KAT4A
advertisement
Manufacturer No:
0603ZC224KAT4A
HK JDW NO:
66-0603ZC224KAT4A
Package:
Datasheet:
0603ZC224KAT4A
Description:
220nF 10V Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 10020
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
0603ZC224KAT4A
  • Published
    2010
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Yes
  • Height
    0.9mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.81mm