  • 06121A221KAT2U
06121A221KAT2U
advertisement
Manufacturer No:
06121A221KAT2U
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-06121A221KAT2U
Package:
0612
Datasheet:
Description:
220pF Ceramic Capacitor 10% 0612
Step5Bar-code shipping tag
06121A221KAT2U
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0612
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    3.2mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    1.6mm