  • 06123C103KAT2S
06123C103KAT2S
advertisement
Manufacturer No:
06123C103KAT2S
HK JDW NO:
66-06123C103KAT2S
Description:
10nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0612
Step5Bar-code shipping tag
06123C103KAT2S
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
    0612
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    3.2mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    0.56mm
  • Length
    1.6mm