  • 06123C153MAT2W
06123C153MAT2W
advertisement
Manufacturer No:
06123C153MAT2W
HK JDW NO:
66-06123C153MAT2W
Description:
15nF Ceramic Capacitor 20% -/+15ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0612
Step5Bar-code shipping tag
06123C153MAT2W
    0612
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+15ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    15nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    3.2mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Custom Capabilities
    Contact Factory For Additional Values
  • Length
    1.6mm