  • 0612YC102KAT2W
0612YC102KAT2W
advertisement
Manufacturer No:
0612YC102KAT2W
HK JDW NO:
66-0612YC102KAT2W
Description:
1nF Ceramic Capacitor 10% 0612
Step5Bar-code shipping tag
0612YC102KAT2W
    0612
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1nF
  • Depth
    3.2mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    1.6mm