  • 0612YG335ZAT2A
0612YG335ZAT2A
advertisement
Manufacturer No:
0612YG335ZAT2A
HK JDW NO:
66-0612YG335ZAT2A
Datasheet:
0612YG335ZAT2A
Description:
3.3μF Ceramic Capacitor 80% 0612
Step5Bar-code shipping tag
0612YG335ZAT2A
    0612
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    80%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    3.2mm
  • Dielectric
    Y5V
  • Length
    1.6mm