  • 0675.300MXE
0675.300MXE
advertisement
Manufacturer No:
0675.300MXE
HK JDW NO:
461-0675.300MXE
Datasheet:
0675.300MXE
Description:
FUSE CERAMIC 300MA 250VAC AXIAL
Step5Bar-code shipping tag
0675.300MXE
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    675
  • Size / Dimension
    0.154Diax0.433L 3.90mmx11.00mm
  • Resistance
    1.171Ohm
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Current Rating
    300mA
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Physical Dimension
    3.9mm x 11mm
  • Response Time
    Slow Blow
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    50A
  • Melting I2t
    0.0322
  • DC Cold Resistance
    1.171Ohm
    14400 s
  • Pre-arcing Rating
    0.03 A2/s
  • Diameter
    3.9mm
  • Body Height
    11mm