  • 06771.25DRT4
06771.25DRT4
advertisement
Manufacturer No:
06771.25DRT4
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-06771.25DRT4
Datasheet:
06771.25DRT4
Description:
FUSE CERAMIC 1.25A 250VAC AXIAL
Step5Bar-code shipping tag
06771.25DRT4
  • Terminal Shape
    PIN WIRE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    677
  • Size / Dimension
    0.154Diax0.433L 3.90mmx11.00mm
  • JESD-609 Code
    e0
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    65mOhm
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    1.25A
  • Reference Standard
    CSA; IEC; UL; VDE
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CSA, UL, VDE
  • Physical Dimension
    3.9mm x 11mm
  • Response Time
    Slow Blow
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    35A
  • Melting I2t
    12.1
  • DC Cold Resistance
    0.065Ohm
  • Circuit Protection Type
    ELECTRIC FUSE
  • Joule Integral-Nom
    12 J
  • Diameter
    3.9mm
  • Body Height
    11mm